Single Blog Title

This is a single blog caption

Čerňanská a Sviták cestujú na YOG 2020

Skvelé správy pre mladých Slovenských bobistov! Slovenský olympijský a športový výbor dnes informoval o pridelených miestach od medzinárodnej federácie IBSF a okrem Viktórii Čerňanskej, ktorá v olympijskej kvalifikácii skončila na 1. mieste, na YOG 2020 pocestuje aj Martin Sviták! SOŠV do 11. januára potvrdí vyslanie účastníka alebo posunie miesto ďalej.

Celkovo bolo rozdelených 40 miest pre skeleton a 36 miest pre monobob. Bojovať o olympijské medaily budú športovci zo 17 krajín sveta a samotné preteky pre monoboby a skeleton sú naplánované na 19-20. januára na prírodnej trati v St. Moritzi (Olympia Bobrun Celerina).

Viktória sa pripravuje na španielskom ostrove Lanzarote kde si vylepšuje svoju rýchlosť a silovo-dynamické schopnosti. Martin je aktuálne v nemeckom Winterbergu kde spoločne s pilotom Pavlom Táborským trénujú štarty a následne absolvujú spolu štart v 5. závode európskeho pohára v dvoj-boboch.

SZB (Slovenský zväz bobistov) si týmto splnil stanovené plány, ktoré boli nastavené tak, aby na olympijské hry mládeže cestoval jeden chlapec a jedno dievča. V roku 2016 sa nám podarilo vyslať na OH mládeže Lillehammer len jedného chlapca – Jakuba Čiernika, ktorý nakoniec dosiahol najlepšie umiestnenie z celej výpravy a z YOG 2016 si odniesol 10. miesto.

SZB vyvíja maximálne úsilie a starostlivosť o svojich reprezentantov, chceme nadviazať na pekný výsledok z poslednej olympiády mládeže a tentokrát zabojovať aj o medailové umiestnenie!